عنوان : حبل المتین
گوینده : امام رضا «علیه السلام»
فَقَالَ هُوَ(الْقُرْآنَ) حَبْلُ اللَّهِ الْمَتِینُ وَ عُرْوَتُهُ الْوُثْقَى
قرآن ریسمان محکم الهی ورشته استوار و مطمئن او در میان بندگان است
منبع : بحارالأنوار/ج 17/ص210
بروزرسانی : دوشنبه 28 / 02 / 1394 ساعت : 11:13

تأکید معظم له بر توجه به علم و تولید دانش و جهت دهی و حل مشکلات جوانان نخبه

حضرت آیت الله العظمی علوی گرگانی در دیدار معاون علمی و فناوری ریاست محترم جمهور جناب آقای ستاری و هیئت همراه بیان کرد.....

12 / 02 / 1394 ساعت : 11:44
متأسفانه ما هنوز نتوانسته ایم در بخش نماز فرهنگ سازی خوبی داشته باشیم

حضرت آیت الله العظمی علوی گرگانی مد ظله در دیدار اعضای ستاد نماز استان قم با بیان آیه شریفه ای از قرآن فرمودند...

26 / 01 / 1394 ساعت : 11:33
شما خیرین هم باید حضرت زهرا (س) را اسوه قرار داده و اهمیت کار خود را درک کرده و در این راه ثابت قدم باشید

حضرت آیت الله العظمی علوی گرگانی (دام ظله) در دیدار هیئت امنای مجمع خیرین مدرسه سازبا قدردانی از خیرین  مدرسه ساز با اشاره به آیه ....

25 / 01 / 1394 ساعت : 10:32
بیانیه معظم له در محکومیت تأیید حکم اعدام آیت الله شیخ نمر باقر النمر توسط ال سعود

اینجانب از سازمانهای حقوق بشر بین المللی و نهادهای مدافع حقوق بشر میخواهم که در این برهه حساس به وظیفه خود عمل کرده و مانع اجرای این حکم شوند.

22 / 02 / 1394 ساعت : 21:00
بارگذاری تعدادی دیگر از تالیفات بر روی پایگاه

تعداد دیگری از تالیفات مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی علوی گرگانی (مدظله) در قالب pdf بر روی پایگاه اطلاع رسانی ایشان قرار داده شد .
همچنین به اطلاع می رسانیم نرم افزار های تلفن همراه و رایانه آنها هم در آینده ای نزدیک در دسترس عموم قرار خواهد گرفت ...

27 / 07 / 1392 ساعت : 20:43
پایگاه اینترنتی دفتر حضرت آیة الله العظمی علوی گرگانی (مد ظله العالی ) به منظور ارائه خدمات هر چه بهتر و سهولت دسترسی مقلدین به پاسخ سوالات شرعی خود در موارد ضروری، سامانه ارسال سوال از طریق پیام کوتاه را راه اندازی نموده است . جهت استفاده از این سرویس توجه به این نکته ها الزامی است : 1-از این طریق صرفا به سوالات فقهی ( احکام شرعی ) پاسخ داده می شود. 2-از ارسال سوالاتی که جنبه ضروری ندارد - و می توان پاسخ آنرا با مراجعه به دفاتر پاسخگوئی و یا سایت اینترنتی بدست آورد - جدا خود داری نمائید. 3- چنانچه به علت نقص فنی در مدت مذکور پاسخ دریافت نشد مجددا سؤال را ارسال فرمائید.
جدید ترین استفتائات دریافت شده
مدتی است که شرکت های بازاریابی شبکه ای با سودهای مشخص اقدام به فعالیت میکنند و دراین حین جوانان به خصوص دانشجویان به آن کشیده شدند آیا فعالیت در این نوع شبکه ها جایز است؟
شرکت های بازاریابی اگر به صورت هرمی بوده باشند به این معنا که بواسطه معرفی زیر مجموعه توسط نفرات دوم و پایین تر به نفر اول هم پورسانتی داده شود، فعالیت در انها به نظر ما حرام می باشد.
28 اردیبهشت 1394 ساعت : 11:13
رساند اینجانب جوانی دانشجو هستم(ترم آخر کارشناسی ارشد رشته مهندسی ژنتیک) که دارای استعداد خوبی در فهم ودرک مطالب می باشم و خدارا شکر از قدرت بیان عالی و بنیه مذهبی مناسبی نیز برخوردار هستم. من متاهلم و دارای فرزند؛ سه سال است کارمند قردادی دانشگاهی در مشهد می باشم. می خواهم بدانم با توجه به شرایط کنونی جامعه و جهان اسلام آیا بر شخص من واجب است که وارد حوزه شده و به صورت تمام وقت به طلبگی مشغول شوم؟ پاره وقت چطور ؟ آیا امام زمان(عج) نیاز به افرادی با شرایط مذکور در حوزه علمیه دارد؟
انسان در جایگاههای گوناگون میتواند مبلغ دین خدا باشد و واجب نیست این تبلیغ حتما در لباس روحانیت باشد و لذا چنانچه شما بواسطه داشتن زندگی و فرزند مجبور هستید در دانشگاه کار کنید و درآمد ثابت داشته باشید ترک کار و خواندن درس روحانیت ضرورت ندارد لکن سعی کنید همیشه خود را به سلاح ایمان و علم آراسته کنید و در حد توان دروس ضروری دینی را یاد بگیرید و با علما در ارتباط باشید و اما اگر وضعیت شما به گونه ای است که بدون کار ثابت هم میتوانید زندگی را اداره کنید و اصطلاحا تأمین هستید طبیعتا خواندن دروس حوزوی در کنار تبلیغ دین بسیار پسندیده است اما این امر نیاز به زمان و صبر زیاد دارد.
28 اردیبهشت 1394 ساعت : 11:11
اینجانب در تیر ماه سال گذشته از همسر سابقم طلاق مبارات گرفته ولی به جهت شرایط خاص مجبور به زندگی در یک خانه به مدت حدود 4.5 ماه بدون رابطه نزدیکی بودیم، در این مدت خانم هیچگونه رجوعی به مابذل (مهریه) خود نه به صورت شفاهی و نه کتبی ننموده اند، آیا صرف هم خانه بودن به معنای رجوع می باشد؟
صرف بودن شما در یک خانه به معنای رجوع زن به ما بذل نیست و شما به هم نامحرم هستید و حق هیچگونه رابطه و یا دیدن همدیگر را ندارید.
23 اردیبهشت 1394 ساعت : 18:04
ایا عمل تاتوی ابرو حرام است؟ایا مانع صحت وضو وغسل میباشد؟کاشت ناخن چطور؟
تاتو اگر موجب خون امدن از بدن شود و یا برای بدن ضرر داشته باشد حرام است اما موجب بطلان نماز و روزه نمی شود.
23 اردیبهشت 1394 ساعت : 18:03
ابتدا به بانک استفتائات مراجعه نموده و چنانچه پاسخ خود را بدست نیاوردید ، سوال خود را برای ما ارسال نمایید ، این بخش تنها پاسخ گوی مسائل شرعی و اعتقادی است ، در غیر این صورت به سوالات دیگر پاسخ داده نمی شود
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
متن استفتاء :
قبل از ارسال سوال توجه فرمایید
لطفا سوالات خود را بصورت اختصار ارسال نموده ، همچنین پست الکترونیکی خود را بصورت صحیح درج نمایید .