نامه مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی علوی گرگانی به ریاست محترم جمهور در رابطه با #مشکلات_اقتصادی و معیشت

بسمه تعالی حضور محترم جناب حجة الاسلام و المسلمین آقای روحانی ریاست محترم جمهور

سلام علیکم

همان گونه که حضرتعالی میدانید، مشکلات اقتصادی مردم بواسطه رکود حاکم بر بازار و عدم فعالیت کامل واحدهای تولیدی همچنین برخی مشکلات بانکی و افزایش سالیانه مالیات و مسائل دیگر موجب سنگینی بر دوش مردم مخصوصا قشر ضعیف و متوسط جامعه شده است. گر چه بخشی از این فشارها نیز ناشی از فشارهای بین المللی و تحریمهای ناجوانمردانه است و همگان نیز اذعان به آن دارند، لکن این موضوع مسبوق به سابقه نیز بوده است و مردم آن را قبلا هم تجربه کرده اند. 

امروز آنچه که بنده را نگران کرده و از آن احساس خطر میکنم، عدم توجه کافی به مقوله رفع نیاز اقشار آسیب پذیر و عدم تحرک جدی مسئولین در این زمینه و یا بعضا اقدامات غیر مؤثر مسئولین در هر سه قوه می باشد. اقتصاد، معیشت و حمایت از تولیدگران داخلی و بخش خصوصی در حال حاضر جزو اولویتهای زندگی مردم و جوانان می باشد. مسئله قیمت ارز و سکه و افزایش غیر منطقی و نامتعادل آن، همچنین کمبود برخی کالاها در پاره ای اوقات و عدم نظارت دقیق بر بازار و قیمتها زندگی همه مردم را درگیر کرده است و حتی تولید کنندگان محترم نیز از کمی تحرک در جبران آن شکایت دارند.

اینجانب از شما و مسئولین محترم اقتصادی میخواهم که تا دیر نشده و اعتماد مردم به طور کامل سلب نشده است، با کمک گرفتن از کارشناسان دلسوز و متعهد و میدان دادن به جوانان نخبه و پرکار و انقلابی و خوش ذوق اقدامی جدی و عملی برای کم کردن مشکلات مردم گرفته شود. طبیعی است که نمیتوان برخی مشکلات را به طور سریع و ضرب الاجلی حل نمود، لکن مردم باید احساس کنند که مسئولین اراده جدی برای حل مشکلات دارند و پرکار و خوش فکر هستند که این خود ایجاد نوعی اعتماد عمومی به مسئولین محترم در همه رده ها است.

اینجانب از همه کارشناسان دلسوز و متعهد و رؤسای قوای دیگر نیز میخواهم تمام تلاش خود را برای کمک به دولت محترم به کار بسته تا با هم فکری و هماهنگی همدیگر و اتخاذ راهبردهای صحیح و عالمانه از این گذرگاههای سخت با توفیق الهی عبور کنیم. ضمنا از احزاب و جریانهای سیاسی نیز میخواهم مناقشات سیاسی و حاشیه ای را کنار گذاشته و در خط مستقیم اسلام و انقلاب با تبعیت از رهنمودهای مقام معظم رهبری حرکت کرده و کمک دولت باشند و همگان در قوای سه گانه توکل به خدا را فراموش نکرده و به نیروهای مردمی مخصوصا جوانان نخبه و خوب و فهیم این مرز و بوم اعتماد داشته باشند.

در پایان امیدوارم خداوند شر دشمنان اسلام و انقلاب مخصوصا استکبار جهانی را به خودشان برگرداند و فرج حقیقی را هر چه زودتر محقق بگرداند. والسلام علی من اتبع الهدی @alavigorgani