حضرت آیت الله العظمی علوی گرگانی ظهر امروز در دیدار جمعی از اساتید و اعضای مؤسسه آینده روشن با اشاره به اهمیت روشنگری در زمینه مهدویت اظهار داشتند: متأسفانه مسأله وجود امام زمان(عج) در جامعه امروز مورد غفلت قرار گرفته است و اگر بتوان این مسأله را در جامعه احیا کرد، مردم درمی‌یابند که وجود مقدس حضرت بقیه الله(عج) دنیا را نگهداری و زمینه را برای مردم مساعد می‌کند.

معظم له خطاب به اعضای مؤسسه آینده روشن بیان کردند: خداوند زعامت و این منصب بزرگ را در اختیار شما قرار داده است که بتوانید در حوزه مسأله وجود حضرت را تبیین کنید تا جامعه آثار خوب آن را مشاهده کند.
ایشان با اشاره به آیه 55 سوره نور افزودند: خداوند به نیکوکاران و مؤمنان وعده داده است که آنها را امر خلافت و جانشینی در زمین دهد که آینده در دستان آنها باشد و تمام امکانات را در اختیار آنها قرار دهد.

این مرجع عالیقدر با بیان این‌که امروزه بواسطه غیبت ولی خدا همه جامعه در حال تردید و تحیر هستند، افزودند: مردم دنیا در حال حاضر و سرگردانی هستند و اطمینان به آینده وجود ندارد لذا نزدیکی و ارتباط با امام زمان علیه السلام و تبعیت از ایشان اطمینان آور است و ظهور حضرت دنیا را به سمت آرامش میبرد

ایشان با اشاره به روایتی از حضرت سجاد(ع) درباره صفات امام زمان(عج) بیان کردند: خداوند به حضرت بقیه الله(ع) هفت سنت از پیامبران آدم، نوح، ابراهیم، موسی، عیسی، ایوب و رسول‌الله(ص) داده است.

حضرت آیت الله العظمی علوی گرگانی ادامه دادند: طول عمر، سنت حضرت آدم و نوح، خفای ولادت سنت حضرت ابراهیم، غیبت از مردم سنت حضرت موسی، اختلاف در وجود حضرت سنت حضرت عیسی، فرج بعد از سختی، سنت حضرت ایوب و اخذ بالسیف نیز سنتی است که از جد ایشان، رسول‌الله(ص) به ایشان عطا شده است.

ایشان افزودند: برخی از حکمتهای غیبت امام دوازدهم بعد از ظهور و تشریف‌فرمایی ایشان بر مردم آشکار می‌شود و شاید یکی از مصادیق آن، آیه 141 سوره آل عمران باشد که اهل ایمان از هر عیبی پاک و کافران نیز نابود شوند، چراکه باید تردید کسانی که دائما در شک هستند، برطرف شود.

معظم له خطاب به اعضای مؤسسه آینده روشن تأکید کردند: بدون وجود حضرت امام زمان(عج) که قطب عالم امکان هستند، دنیا بی معنا خواهد بود، شما باید این امر را با برهان، ادله و بیانات شیرین در جامعه نهادینه کنید.
این مرجع عالیقدر با بیان اینکه حضرات ائمه معصومین(ع) از مؤمنان خواسته‌اند که در هر عصر و زمانی بایستی نکات و مسائل زمانی را در نظر داشته و به اهل ایمان تذکر دهند، افزودند: یکی از مسائلی که امروز به آن مبتلا بوده و باید دست ملت را بگیریم، مسأله معاش، مشکلات اقتصادی کشور و گرفتاری جامعه به احتکار است که متأسفانه‌ عده‌ای به آن مبتلا شده‌اند.

ایشان با اشاره به توطئه های اقتصادی دشمن افزودند: از ملت ایران تقاضا داریم که در این شرایط سخت اقتصادی، یکدیگر را حمایت کرده تا قحطی کاذب به وجود نیاید، آرامش مردم حفظ شود و خدا را فراموش نکنند و برخی از احتکار کالاهای مورد نیاز مردم اجتناب کنند.