حضرت آیت الله العظمی علوی گرگانی : با توجه به اشارات مقام معظم رهبری و راهنمایی ایشان و بیانات مراجع عظام تقلید تصویب این قرارداد (fatf) به مصلحت کشور و نظام نیست.

حضرت آیت الله العظمی علوی گرگانی مد ظله در دیدار جمعی از اساتید مرکز اقتصاد مقاومتی حوزه علمیه قم با اشاره به آیه « و لا ترکنوا الی الذین ظلموا فتمسکم النار» و روایتی از مولای متقیان امیر المؤمنین علیه السلام فرمودند: در هر کشوری باید امیری باشد که مردم تبعیت از او کنند و مملکت ما هم الحمد لله با رهبری مقام معظم رهبری به پیش می رود. سخنان دشمن در بسیاری موارد از باب «کلمة حق یراد بها الباطل» است یعنی آنها در ظاهر سخنان زیبا و حقی را بر زبان می آورند اما هدف باطلی را دارند.

معظم له با اشاره به موضوع برجام ادامه دادند: در جریان برجام همه دیدند که دشمن چگونه عمل کرد و به چه نتیجه ای رسید. هنوز هم که هنوز است نتوانسته اند این قرارداد را سرو سامان دهند. دقیقا همان موضوعی که مقام معظم رهبری و مرحوم امام رحمه الله بارها فرمودند صحیح است که هر مقدار ما حالت انقیاد و عقب نشینی داشته باشیم آنها تقاضای بالاتر میکنند و اگر به همین ترتیب پیش رود نهایتا دیگر هیج اختیاری برای ما باقی نمی گذارند. ما نباید اختیار امور مالی کشور را به دست دشمن بدهیم و این مطلب واضح و مشخص است. اگر هم نیاز به تصویب قوانین مالی است این قوانین به صورت داخلی و با نظارت خود ما باشد.

آن مرجع عالیقدر در مورد قرارداد fatf بیان داشتند: بنده نظرم این است که با توجه به اشارات مقام معظم رهبری و راهنمایی ایشان و بیانات مراجع عظام تقلید تصویب این قرارداد به مصلحت کشور و نظام نیست و من از برادران و خواهران مجلسی میخواهم که همیشه زیر نظر مبارک رهبری حرکت کنند و کارهای کارشناسی را با ایشان مطرح کرده و هر چه که ایشان راهنمایی کردند عمل شود.

آن عالم بزرگوار در پایان با اشاره مجدد به آیه شریفه بیان کردند: نباید به دشمن تکیه و امید داشته باشیم و اگر به دشمنان اعتماد کردیم آتش گرفتاری نصیب ما خواهد شد. امید است که مسئولین در مجلس و دولت عنایت کنند و نظر مبارک رهبری و مراجع را در کشور پیاده کنند و از شما عزیزان هم تشکر می گردد.