کنترل مرزها بهترین راهکار برای مقابله با مواد مخدر است.

 

حضرت آیت الله العظمی علوی گرگانی در دیدار سردار اسکندر مؤمنی دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور اظهار داشتند: این‌که در زمینه مبارزه با مواد مخدر فعالیت می‌کنید خدمت بسیار بالایی است و باید اهتمام جدی برای مقابله با مواد مخدر در همه مسئولین وجود داشته باشد.

ایشان افزودند: باید از صاحب‌نظران و از تجربیات آن‌ها برای مبارزه با مواد مخدر بهره گرفت، مقام معظم رهبری چند بار تأکید کردند باید از صاحب‌نظران و مشورت آن‌ها بهره‌مند شد.

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به اهمیت فعالیت ستاد مبارزه با مواد مخدر تصریح کردند: مشورت با دیگران موضوع بسیار مهم و باارزش است و همه باید در زمینه مبارزه با مواد مخدر با این ستاد همکاری داشته باشند.

معظم له در  ادامه افزودند: نخستین موضوع در مبارزه با مواد مخدر این است که مرزهای کشور را کنترل کنیم چون بیشترین ضربه را از مرزهای کشور می‌خوریم و اگر مراقبت بیشتری از مرزها بشود موفق می‌شویم.

حضرت آیت الله العظمی علوی گرگانی بیان کردند: برخی در کشور تلاش می‌کنند برای سود دنیا و مادیات، جامعه را از بین ببرند و با حیثیت و شرف مردم بازی کنند که باید در برابر آن‌ها ایستادگی کرد.

ایشان با تصریح بر لزوم فرهنگ‌سازی جامعه برای مقابله با آسیب‌های مواد مخدر گفتند: خانواده‌ها نوجوانان و جوانان را آگاه کنند که مواد مخدر خانمان‌سوز است و سبب نابودی می‌شود.

ایشان در پایان خاطرنشان کردند: متأسفانه در زندان‌ها مواد مخدر جابه‌جا می‌شود و این موضوع سبب می‌شود افراد پاک هم به‌سوی مواد کشیده شوند، باید جدیت بیشتری در این زمینه وجود داشته باشد تا در زندان‌ها هم مواد مخدری توزیع نشود. ۹۷.۰۸.۲۱

@alavigorgani