حضرت آیت‌الله العظمی  علوی‌گرگانی: مدارس غیرانتفاعی به اختلافات طبقاتی دامن می‌زند. 

مرجع تقلید شیعیان گفتند: توسعه و گسترش مدارس غیرانتفاعی در کشور به اختلافات طبقاتی موجود دامن زده و نتایج مطلوبی برای جامعه ندارد.

حضرت آیت‌الله العظمی علوی‌گرگانی  در دیدار اعضای انجمن فرهنگی ناشران آموزشی که دفتر این مرجع تقلید برگزار شد، اظهار داشتند: مشکلات صنعت چاپ و نشر برطرف شود

حضرت آیت‌الله العظمی علوی‌گرگانی، با تاکید بر ضرورت رفع مشکلات صنعت چاپ و نشر و انتقاد از مستقل نبودن کشور ایران در این عرصه اظهار داشتند: خودکفا نبودن کشور ایران در تولید کاغذ و صنعت چاپ پذیرفتنی نیست و باید عقب‌ماندگی‌های کشور در این زمینه به نحو درستی مدیریت و برطرف شود که این مسئله طرح و همت بلند می خواهد تا کشور بتواند در همه مسائل خودکفا باشد.

مرجع تقلید شیعیان اتحاد و یکپارچگی ایران در بین کشورهای منطقه را بی‌نظیر خواندند، و بیان کردند: مردم ایران با همبستگی و همدلی با ولایت‌فقیه از هر اقلیت و منشی در همه صحنه‌ها حضور فعال دارند، که این نشان از وحدت اجتماعی است.

حضرت آیت الله العظمی علوی گرگانی ادامه دادند: عدم همت و اراده کافی در کشور باعث به وجود آمدن برخی مسائل و مشکلات مثل تولید کاغذ شده است که در این رابطه باید دولت همراهی کند تا شعار «ما می‌توانیم» در همه امور به سرانجام برسد.

معظم له با اشاره به اختلافات طبقاتی موجود در کشور، گفتند: عدم وجود تشکیلات همه‌گیر و همگانی در کشور، مانند مدارس غیرانتفاعی، باعث گسترش اختلافات طبقاتی در بین مردم می‌شود. 

معظم‌له با بیان اینکه مستضعفین بااستعداد، نمی‌توانند در این مراکز پولی شرکت کنند، تصریح کردند: این مدارس پولی باعث از بین رفتن عدالت اجتماعی و ایجاد اختلافات طبقاتی می‌شود، لذا امورات کشور باید به نحوی مدیریت شود که همه بتوانند از آموزش یکسان برخوردار شوند و همچنین تمام مردم به‌ویژه مستضعفان و فقرا بتوانند در امور مملکت و حکومت‌داری منشأ اثر شوند.