حضرت آیت الله العظمی علوی گرگانی مد ظله در دیدار با جناب مستطاب حجة الاسلام آقای رستمی رییس نهاد رهبری در دانشگاه ضمن خوشامدگویی به ایشان با اشاره به آیه ای از قرآن کریم فرمودند: رکن مهم علمی در کشور ما مسئله دانشگاه است ما دو بال داریم یک بال دانشگاه و دیگری حوزه علمیه است اگر این دو بال در کنارهم قرار گیرند عروج زیادی حاصل می شود یکی متصدی علم جدید و دیگری متصدی علم دین است. قرآن نیز اشاره دارد که علوم الهی علوم حقیقی است.
معظم له با اشاره به اهمیت دین فرمودند: باید جوانان دانشگاهی ما با دین و علوم دینی آشنا باشند و در کنار علوم جدید پایه اعتقادی انها نیز تقویت شود. در گذشته نیز دانشمندان ما با علوم متعدد آشنا بودند همانند شیخ بهایی که هم عالم دین بود و هم عالم در مسائل جدید.

آن مرجع عالیقدر با بیان جایگاه مسئله ولایت اهل بیت علیهم السلام و ولایت فقیه بیان داشتند: باید جوانان را با حقیقت ولایت فقیه آشنا کرد و این نیازمند کار و تلاش جدی شما عزیزان است و اگر اینگونه شد رهبری و مراجع تنها نخواهند ماند چرا که جوانان می فهمند چگونه با نقشه های دشمنان مبارزه کنند و حامی دین و روحانیت خواهند بود. نباید بگذاریم دین در جوانان ما سرد شده و شور و هیجان دینی در انها از بین برود. دشمنان حقیقت وجودی جوانان را از بین می برند و این وظیفه شما روحانیون است.
ایشان در پایان تأکید کردند : باید روحانیون هم از علمیت و تبحر کافی برخوردار باشند و باید افرادی که به دانشگاه های مختلف فرستاده می شود از روحانیون آگاه و فاضل و دارای برهان قوی باشند لذا انتخاب ایت الله جوادی املی  که دارای فضل کافی بودند برای سفر به شوروی سابق نیر دلیل حسن انتخاب مرحوم امام رحمه الله بود.امیدوارم دقت بیشتری داشته باشید تا جوانان نگویند که روحانیون دارای علم و فضل کافی برای تبیین دین و مسائل دینی و پاسخ به شبهات نیستند.