حضرت آیت الله العظمی علوی گرگانی مد ظله در دیدار با مدیرکل، معاونین و روسای اداره کل اوقاف قم با اشاره به آیه ای از قرآن عنوان کردند: اوقاف و امور خیریه یکی از ادارات مهمی است که وظایف و کارکردهای آن بسیار سنگین و دشوار است. یکی از موضوعات مهم امروز، وقف و موقوفات هستند که همه امور مربوط به آن بر عهده سازمان اوقاف و ادارات کل آن در استان‌ها گذاشته شده است.

این مرجع تقلید بیان کردند: مدیران جدید سازمان اوقاف و اداره کل اوقاف استان قم باید از بهترین شیوه‌ها و ایده‌های نو در این مسیر استفاده کنند.
ایشان اظهار کردند: برخی افراد در جایگاهی که قرار دارند، چنان خدماتی ارائه می‌دهند که همواره نام نیکی از آنها باقی می‌ماند و ذخیره آخرتشان هم هست، همه مدیران باید این الگو را مد نظر قرار دهند و در همین مسیر حرکت کنند.

معظم له با اشاره به لزوم ترویج فرهنگ وقف عنوان کرد: می‌توان جلساتی با حضور مسئولان و متولیان موقوفات برگزار کرد و در این نشست‌ها از بزرگان منطقه‌ای هم دعوت شود. احیای موقوفات که یکی از وظایف سازمان اوقاف به شمار می‌رود از مهمترین کارکردهای این سازمان است.
ایشان افزودند: اقداماتی که در این راستا صورت گرفته موجب احیای برخی موقوفات شده و مردم از ثمرات و برکات آنها بهره‌مند شده‌اند.

حضرت آیت‌الله العظمی علوی گرگانی همت عالی و نیت خالصانه را راه حل بسیاری از مشکلات دانست و تصریح کرد: اگر انسان با نیت الهی وارد میدان شود، خداوند هم رحمت خود را شامل حال آدمی می‌کند و مردم را به سوی متولی کار خیر متمایل می‌سازد. خداوند وعده داده که همراه محسنین و نیکوکاران است و این بزرگ‌ترین دلگرمی برای انجام کار خیر است.

ایشان ضمن تبریک به حجت‌الاسلام والمسلمین اسکندری به دلیل انتصاب به عنوان مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم، افزود: از خداوند توفیق روزافزون شما را خواستارم و امیدوارم در انجام وظایف شرعی و سازمانی خود موفق باشید.

معظم له در پایان احقاق حقوق موقوفات را یکی از مهمترین وظایف سازمان اوقاف دانست و گفت: لازم است برای این منظور فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی شفاف صورت بگیرد تا مردم نسبت به وقف و موقوفات آگاه شوند. ۹۷.۱۱.۰۱

https://eitaa.com/alavigorgani

http://sapp.ir/alavigorgani