حضرت آیت الله العظمی علوی گرگانی: نباید دولت خود را یک طرف بکشد و سپاه خود را به طرف دیگر بکشد بلکه این دو باید همیشه کنار هم باشند،

 حضرت آیت الله العظمی علوی گرگانی پیش از ظهر امروز در دیدار با سردار سید ضیاءالدین حزنی دبیر قرارگاه محرومیت زدایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان این که باید هر ارگانی وظایف خود را به خوبی انجام بدهد، اظهار داشتند: اگر ارگان های فعال در کشور دست به دست هم بدهند و به هم کمک کنند کارها به خوبی انجام خواهد شد.

ایشان افزودند: در روایات ما دستور داده شده که به یکدیگر کمک کنید و تنها به فکر خود نباشید، از این رو نباید دولت خود را یک طرف بکشد و سپاه خود را به طرف دیگر بکشد بلکه این دو باید همیشه کنار هم باشند، چراکه می دانید یک کشور مثل پنج انگشت است که اگر در کنار هم قرار بگیرد مشت می شود و دشمن را دور می کند ولی ضربه زدن به دشمن با یک انگشت موجب شکستن خود انگشت می شود.

معظم له با اشاره به لزوم محرومیت زدایی در کشور به صورت کامل خاطرنشان کردند: هرچیزی با ضدش شناخته می شود وقتی در کشور کارهایی روی زمین مانده معلوم می شود عده ای کم کاری کرده اند ولی اگر با هم همکاری کنید بسیاری از مشکلات برطرف می شود.

ایشان در ادامه تصریح کردند: البته اصل اساسی و مرکزی سپاه حفظ امنیت داخلی و خارجی به ویژه حفاظت از مرزهای کشور است ولی در حال حاضر که آرامش داریم و جنگی در کار نیست، این نهاد بزرگ می تواند به اموری بپردازند که موجب خدمت به جامعه است ولی به شرطی که دولت و سپاه با هم همکاری کنند ولی در غیر این صورت کار دو طرف ضعیف پیش می رود.

حضرت آیت الله العظمی علوی گرگانی بیان داشتند: اگر ما قوت و قدرت داشته باشیم چند برابر ترقی خواهیم کرد ولی اگر هرکسی فقط به فکر خودش باشد کاری پیش نمی رود؛ یکی از معضلات کشور در وضعیت کنونی این است که شنوایی مطالب در مدیران بالادستی کم شده است، پیش ما می آیند تصدیق می کنند، بله بله می گویند ولی وقتی از پیش ما می روند کاری انجام نمی دهند.

معظم له تأکید کردند: انتظار رهبری بزرگوار و مراجع این است که صحبت هایی که می گویند مسؤولان جامه عمل بپوشانند تا بدانیم که دولت هم دولت ما است، در کشور مشکلات زیادی وجود دارد ولی از امام موسی کاظم(ع) روایت شده که اگر در جامعه وهنی دیده می شود وسستی صورت می گیرد نفرین نکنید بلکه دعا کنید که خدا آنها را اصلاح کند به همین جهت همه مردم باید دعا کنند که مشکلات کشور برطرف شود.

آن عالم بزرگوار رسیدگی مسؤولان به مردم به ویژه مستضعفین را انتظار بزرگان و مراجع حوزه و رهبر معظم انقلاب عنوان کردند و در مورد شهر قم نیز گفتند: رهبر معظم انقلاب خودشان فرمودند ما هرچه دستور می دهیم در ارتباط با محرومیت زدایی از قم اقدام شود، ولی کاری صورت نمی گیرد؛ چرا باید بعد از چهل سال هنوز قم شهری نمونه در کشور نشده باشد؟ علت آن همان کم لطفی هایی است که صورت گرفته است.

ایشان در پایان با تأکید بر نقش علم در پیشرفت جامعه تصریح کردند: انشاءالله با همت شما و سایر مسؤولان کشور بتوانیم محرومیت مناطق مختلف کشور را از بین ببریم به ویژه از نظر علمی در کشور پیشرفت های چشم گیری داشته باشیم چون مطابق روایات ما جامعه ای که از علم بی بهره باشند در حقیقت مرده هستند. ۹۷.۱۲.۰۷