حضرت آیت الله العظمی علوی گرگانی مدظله در دیدار با وزیر آموزش و پرورش جناب آقای دکتر بطحایی با اشاره به آیه شریفه ای از قرآن مجید فرمودند: در مضمون روایات وارد شده است که مسئولیت شما دارای دو جنبه است یک جنبه آن باعث خوشحالی ما است چرا که می بینیم افراد معتقد و اهل ولایت در رأس امور مملکتی هستند و شما نیز انسان وارسته و متدینی هستید اما جنبه دیگر آن که دارای حساسیت است آن می باشدکه مبادا نتوانید به وظیفه شرعی خود در این راستا به خوبی عمل کنید لذا ما دوست داریم همان اعتقادات و روحیه ایمان و ولایت خود را به دانش آموزان در مراتب مختلف منتقل کنید تا انشاء الله فرزندانی که پاک و پاکیزه تحویل آموزش و پرورش داده می شود، همان گونه مؤمن و متدین از این مراکز فارغ التحصیل شوند.

معظم له با هشدار نسبت به اجرای برخی محتوای سند 2030 در بعضی مراکز آموزشی بیان داشتند: به ما خبرهایی رسیده است مبنی بر اینکه هنوز در برخی مدارس و مراکز آموزشی برخی محتوای این سند اجرا می شود که باید مراقبت داشته باشید تا مبادا افرادی در این مسیر قرار گیرند.

ایشان با بیان اهمیت موضوع پرورش و آموزش کودکان و فرزندان اضافه کردند: دشمن همیشه در اطراف ما در کمین است تا ایمان و اعتقادات جوانان ما را سلب کند لذا شما باید مراقب باشید تا به افکار آنها میدان داده نشود و فریب برخی سخنان و ظواهر را نخورید.افرادی هستند به ظاهر اظهار دوستی میکنند اما در درون اعتقادی به مبانی دینی ندارند و شما که مؤمن هستید باید زیرک بوده و فریب این افراد را نخورید و روحیه دانش آموزان را با معارف دینی و ایمان بالا بار بیاورید.

معظم له در پایان ضمن آرزوی موفقیت برای ایشان و همکاران آنها فرمودند: ما همیشه دعاگوی شما خواهیم بود تا در این مسئولیت سنگین موفق باشید. ۹۷.۱۲.۱۶

https://eitaa.com/alavigorgani

http://sapp.ir/alavigorgani