حضرت آیت الله العظمی علوی گرگانی مد ظله در دیدار با ریاست محترم قوه قضاییه جناب حجة الاسلام و المسلمین آقای رییسی با بیان آیه شریفه « ان الله یأمرکم ان تؤدوا الامانات الی اهلها» فرمودند: ریاست شما بر این قوه مهم را تبریک گفته و امیدواریم مواعظ ما بتواند راهنمای شما قرار گیرد.

ایشان با بیان سنگینی مسئولیت در قوه قضاییه فرمودند: فقط باید خدا شما را کمک کند و ما هم تلاش خواهیم کرد که کمک شما باشیم.

ایشان با بیان وعده ها و وعیدها در قوه قضاییه گفتند: به مردم وعده ای داده شود که از عهده آن برآیید و از وعیدها نترسید.

معظم له با بیان اهمیت تهذیب نفس برای قضات و دوری از رشوه در کار قضا بیان داشتند: قضات محترم باید مراقب باشند از هر گونه هدیه ای که شائبه رشوه داشته باشد اجتناب کنند حتی در برخی روایات هدایای بعد از حکم هم نهی شده است که این اهمیت پاکی و تهذیب نفس را برای قضات می رساند.

آن مرجع عالیقدر با اشاره به اهمیت فقه در کار قضا تأکید کردند قضات ما حتما دارای سطح مناسبی از دانش فقه باشند و از دادن احکام بدون پشتوانه فقهی اجتناب کنند.

❇️حضرت آیت الله العظمی علوی گرگانی با اهمیت مبارزه با دانه درشتها گفتند: مراقب باشید دانه درشتها نتوانند از قوه قضاییه سوء استفاده کرده و با وعده و وعید یا اطاله دادرسی اهداف غیر مشروع را پیش ببرند.

آن عالم بزرگوار با اشاره به معضل مهریه خواستار برنامه ریزی برای رفع این مشکل و کاهش زندانیان مهریه و حفظ بنیان خانواده شدند .

معظم له بر نظارت و اهمیت کار وکلا  و ارائه راهکارهایی جهت بهره مندی عموم مردم از وکلای خوب تأکید کردند .

ایشان در پایان با تشکر از زحمات ریاست سابق قوه قضاییه تأکید کردند که هرگز سستی در کار خود راه ندهید و محکم در مقابل فساد بایستید.