پیام حضرت آیت الله العظمی علوی گرگانی از مراجع تقلید به مناسبت میلاد حضرت فاطمه معصومه(س) و آغاز دهه کرامت.


متن پیام این مرجع تقلید که صبح امروز(پنجشنبه 13 تیرماه) در مراسم افتتاحیه دهه کرامت و آیین خطبه خوانی آستان مقدس  در شبستان امام خمینی(ره) حرم مطهر قرائت شد، به شرح ذیل است؛

بسمه تعالی

امامزادگان محترم انوار درخشانی هستند که بر تارک مملکت اسلامی ما میدرخشند و تجلی بخش نور ولایت هستند، لذا گرامی داشت این ذوات پاک و نورانی می تواند در راه تکامل و سعادت انسان موثر باشد.


یکی از این امامزادگان عزیز که در شهر قم حضور یافته و باعث نورانیت هرچه بیشتر این شهر مقدس شده است، حضرت فاطمه معصومه(س) است.


آن بانوی گرامی، دارای شخصیتی رفیع و والامقام است بطوری که برخی از ائمه اطهار(ع) از این بانو، با جلالت و تکریم یاد کرده‌اند و حتی پیش از ولادت آن حضرت، بلکه پیش از ولادت پدر بزرگوارش اشاراتی از او بر لسان بعضی از ائمه(ع) همانند امام صادق(ع) آمده و از مقام والای او سخن گفته‌اند.


امروز به یمن مقدم دخت حضرت موسی‌بن جعفر به نام روز دختر نامگذاری شده است، اینجانب میلاد پرنور و سرور کریمه اهل بیت حضرت فاطمه معصومه(س) و آغاز دهه کرامت و روز دختر را به تمامی شیعیان و اراتمندان ائمه اطهار(ع) به ویژه خواهران گرانقدر و ساکنان و مجاوران و زائران، تبریک و تهنیت عرض می‌کنم.
 

یقینا دختران امروز که مادران فردا هستند، نقش بسیار مهم و حساسی در تعیین سرنوشت فرهنگی و فکری جامعه دارند، که با تأسی از اسطوره علم و عفاف حضرت فاطمه معصومه(س) و با الگو پذیری از ایشان در زمینه تعالی معنوی، اخلاقی و علمی نسل‌های آینده گام برمی‌دارند.


این بانو و این دختر جوان که تربیت شده‌ دامان اهل بیت پیغمبر(ص) است، با عبور از شهرهای مختلف و پاشیدن بذر محبت، معرفت و ولایت در طول این مسیر و فرود آمدن در شهر مقدس قم، موجب شده که این شهر در آن دوره تاریک حکومت جباران، جایگاه والایی پیدا کرده و پایگاهی بشود که انوار علم و انوار معارف اهل بیت را به سراسر دنیای اسلام از شرق و غرب منتقل کند.


دهه کرامت که با ولادت حضرت معصومه(س) آغاز و با میلاد با سعادت حضرت ثامن الحجج علی‌بن موسی الرضا پایان می‌یابد، فرصت خوبی برای ترویج سیره و فرهنگ اهل بیت و الگو گرفتن از منش ای بزرگواران است. ۹۸.۰۴.۱۳

https://eitaa.com/alavigorgani

http://sapp.ir/alavigorgani