حضرت آیت‌الله العظمی علوی گرگانی:
ذهنیت جامعه جهانی را نسبت به اسلام اصلاح کنیم

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به ارزش و اهمیت دین اسلام گفتند: پس از جریان داعش کار ما سخت‌تر شده است و باید دنیا را با اسلام حقیقی که دین صلح و آرامش است آشنا کنیم.

حضرت آیت‌الله العظمی علوی گرگانی مرجع تقلید شیعیان در دیدار حجت‌الاسلام‌والمسلمین رمضانی گیلانی دبیر کل مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) که در دفتر معظم له برگزار شد،با اشاره به آیه‌ای از قرآن کریم اظهار داشتند: در کارهای خویش تندروی و کندروی نداشته باشید.

ایشان افزودند: دین اسلام دین خشونت نیست و برخلاف آن‌که داعشی ها خود را به نام اسلام جا انداختند و مردم را از اسلام فراری دادند ولی دین اسلام دین صلح است و باید تلاش شود ذهنیت جامعه جهانی را نسبت به اسلام اصلاح کنیم.

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به ارزش و اهمیت دین اسلام بیان کردند: پس از جریان داعش کار ما سخت‌تر شده است و باید دنیا را با اسلام حقیقی که دین صلح و آرامش است آشنا کنیم.

آن مرجع عالیقدر عنوان کردند:هرکاری باید با مناسبت انجام شود و فقها در رساله‌های خود این موضوع را آوردند که افرادی که تازه‌مسلمان می‌شوند اعمال دین را برای آن‌ها سخت نگیریم و مرحله‌به‌مرحله پیش برویم.


حضرت آیت‌الله العظمی علوی گرگانی تصریح کردند: در دنیای امروز با توجه به تعدد کشورها به جامعه جهانی این موضوع را برسانیم که هیچ‌چیزی برتر و بالاتر از دین اسلام نیست و باید این موضوع را جا بیندازیم.

ایشان بابیان تأکید بر اینکه با عمل و رفتار و کردار مناسب دین اسلام را ترویج کنیم، گفتند:باید از خدا بخواهیم تا حقایق اسلام را به مردم برسانیم و حقانیت اسلام را در دنیا نشر و ترویج دهیم.

مرجع تقلید شیعیان خاطرنشان کردند: با افرادی که تازه‌مسلمان می‌شوند نباید سخت برخورد شود، ابتدا باید اصل نماز و سپس روزه و زکات را برای آن‌ها تبیین کنیم. ۹۸.۰۷.۱۲