حضرت آیت الله العظمی علوی گرگانی در دیدار با رییس دفتر ریاست محترم جمهور جناب آقای واعظی با تلاوت آیه کریمه "لا یکلف الله نفسا الا وسعها" افزودند: همه ما درد جامعه و کمبودهای جامعه را می دانیم و برای جبران آن باید دست به دست هم دهیم و این کمبودها را برطرف کنیم.

یک جامعه از طبقات و افراد گوناگون تشکیل شده است و موفقیت آن جامعه به این است که حول یک رشته واحده باشند. دانه های تسبیح به تنهایی زیبایی ندارند اما اگر همین دانه ها به دور یک رشته باشند جلوه زیبایی پیدا می کند.

جامعه ما اعم از اقتصاددان و سیاستمدار و کشاورز و نظامی و انتظامی و لشکری و کشوری را باید در مسیر یک رشته واحد منسجم کرد و مسیراین رشته واحده  در کشور ما رهنمود ولایت فقیه و شخص مقام معظم رهبری است که باید همه گروه ها در مسیر و خط رهبری باشند.


✳️معظم له با بیان اینکه باید نظرات مقام معظم رهبری در جامعه خط و مشی مسئولین باشد افزودند: مذاکرات و جلسات کارشناسی داشته باشید تا در این جلسات انتخاب احسن صورت بگیرد و طبق سفارش امام علی علیه السلام که فرمودند: علیکم بالتبادل و التباذل با هم مشورت کنید و نظرات کارشناسی خود را به رهبری هم ارائه دهید  اما در نهایت میزان و ملاک را فرمایشات و رهنمودهای رهبری قرار بدهید.

✅سفارشی که به رئیس جمهور محترم دارم این است که هم چنان که تا به حال  از خط و مشی رهبری جدا نبوده و نیستند احتیاط و مراقبت بیشتری داشته باشند و این مساله را تقویت کنند.

❇️ایشان با بیان تجربه رییس جمهور در چهار سال اول ایشان فرمودند: در ابتدای دولت دوازدهم عملا لباس جدیدی بر تن ایشان شده است که این لباس همراه با تجربه جدید است. امید دارم که در این دوره با تجربه چهار ساله ای که رئیس محترم جمهور دارند کارهای بهتر و جدید تری را از ایشان ببینیم. و سعی کنید برای رفع حوائج مردم تلاش مضاعف داشته باشید. باید بدانید که رضایت الهی در رضایت مخلوق است و برای حل مشکلات مردم تلاش مضاعف داشته باشید.

✳️ایشان در پایان اشاره کردند: اگر در سالهای قبل کم و کاستی در کار دولت وجود داشته است سعی کنید با تلاش بیشتر در این دولت جبران مافات شود چرا که خداوند رضایت خود را در رضایت مردم قرار داده است.