حضرت آیت الله العظمی علوی گرگانی در دیدار با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی جناب آقای سید عباس صالحی ضمن تبریک مناسبت عید سعید قربان افزودند: ارشاد و راهنمایی ما از باب تاکید و تایید است که می خواهیم ان شاء الله شما را تقویت کنیم و اگر کم و کاستی هم وجود داشته باشد به محضرتان اطلاع بدهیم.
البته همان گونه که مستحضرید وزارت ارشاد یک وزارتخانه ای است که سر و کارش با امور دینی است و مسائل شما به مسائل دینی ارتباط دارد و این جنبه دینی خیلی مهم است.
دین به فرموده پیامبر بزرگوار اسلام  افضل  المطلوب و المواعظ حیاة القلوب؛ است یعنی دین  بهترین مطلوب است و مواعظ هم باعث حیات قلوب است. این یک واقعیتی است که بهترین چیزی که خداوند برای انسان قرار داده است دین است.
اگر ضرری متوجه جان یا مال انسان شد باید مال را مقدم کند تا جانش حفظ شود و اگر ضرری متوجه جان یا دینش شد باید جان را مقدم کند تا دینش حفظ شود و هیچ چیز جای دین را نمی گیرد. لذا پیامبر ص به امام علی علیه السلام تأکید فرمودند‌: دین را مراقب باش

معظم له در ادامه بیان کردند: تأمین کردن مسائل دینی سخت است و با توجه به توقعات و انتظارات بالای مردم خداوند به شما قوت و توانایی بدهد که از این مسئولیت سربلند بیرون بیایید.

ایشان با اشاره به مشکلات هنری موجود در جامعه گفتند: رسیدگی به مسائل اجتماعی مردم از جمله سینما، تئاتر و جشن ها که رواج پیدا کرده است مهم می‌باشد. سعی کنید در مسائل دینی مسامحه کاری و هتک حرمتی نشود و صبغه الهی بگیرد.

آن مرجع گرامی با اشاره به سنت احیای کتب دینی فرمودند: روش آیت الله العظمی بروجردی ره را در پیش بگیرید واحیاء گر سنت های گذشته باشید نگذارید آثار آن ها از بین برود همچنانکه آیت الله العظمی بروجردی کتابهای مفتاح الکرامه ، جعفریات و ... را احیاء کردند. و در این زمان هم کسانی هستند که آثار قابل توجه ای دارند ولی به خاطر توان مالی امکان انتشار راندارند.

ایشان در پایان اضافه نمودند: به حوزه های هنری و مشکلات هنرمندان بیشتر رسیدگی شود که یکی از مسائل مهم اسلامی مساله هنر است.

https://t.me/alavigorgani