تأکید معظم له بر غیر قابل اعتماد بودن اروپا و تکیه بر نخبگان جوان و مدیریت صحیح و صادرات غیر نفتی

 

حضرت آیت الله العظمی علوی گرگانی در دیدار با وزیر محترم کشور جناب اقای رحمانی فضلی با قرائت آیه شریفه « و لا ترکنوا الی الذین ظلموا فتمسکم النار» فرمودند:امید است این دیدارها برای ملت مفید باشد و بتوانیم با همیاری همدیگر مشکلات کشور را حل شود. همه وزار زحمت میکشند لکن هدف واقعی ما آن است که مملکت بر پای خود بایستد و تکیه به خارج نداشته باشیم.

 

ایشان با اشاره به نامگذاری سال جدید به سال حمایت از کالای ایرانی فرمودند: هدف از این شعارهم ایجاد اعتماد و خودباوری به خود است و همانگونه که رهبر معظم انقلاب هم فرمودند حتی به اروپا هم نباید اعتماد کرد. اروپاییها عروسک خیمه شب بازی هستند که در وسط میدان می باشند. همین اروپا هم که میگویند ما با شما هستیم بازهم با آمریکاییها همکاری میکنند. چون همه وابسته به هم هستند و ریشه آنها آمریکایی است و مراقب همدیگر هستند.ما باید خودباوری و اعتماد به خود داشته باشیم و سعی کنیم ملت را از خود راضی نگه داریم.

 

آن مرجع عالیقدر با اشاره به مشکلات اقتصادی اخیر بیان داشتند: حوادث اخیر دو جنبه دارد یک جنبه آن خارجی است و ناشی از محاصره اقتصادی است که راهکار خاص خود را دارد ولی جنبه دیگر آن داخلی است که به مدیریت مسئولین مربوط می شود و باید درشرایط فعلی جلوی اسراف در هزینه بیت المال گرفته شود. با توجه به مشکلات بودجه ای کشور نباید هزینه های حواشی زیاد همانند همایشها و سفرهای غیر ضرور زیاد باشد و مدیریت صحیح باشد و اگر هم در جایی نیاز است به مقدار ضرورت اکتفا شود تا بیهوده پولی خرج نشود.

 

معظم له با اشاره به خباثت برخی کشورها اضافه کردند: عربستان با کمک آمریکا بنا دارد از طریق قیمت نفت ملت را در فشار قرار دهد لذا ما باید با اعتماد به جوانان و سرمایه های ملی اتکای خود را به نفت کاهش دهیم و صادرات غیر نفتی را افزایش دهیم.

 

ایشان با بیان اهمیت نقش جوانان و نخبگان در جامعه فرمودند: باید از نیروی آنها استفاده کنیم و بها به جوانان نخبه داده شود تا آنها دلگرم شوند چرا که آنها سرمایه های واقعی مملکت ما هستند.

 

ایشان در پایان با اشاره به آیه شریفه گفتند: این آیه بیان گر آن است که اگر به کفار اعتماد کنیم ما را به سمت گرفتاری و آتش می کشانند و مسائلی همچون فعالیتهای هسته ای و موشکی بهانه است. آنها قصد دارند استقلال مملکت را سلب کنند و با اسلام و دین مبارزه کنند.